Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mediat ndërkombëtare jehonë vendimit të DASH: Ish-kryeministri Sali Berisha në listën e zezë të SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lajmi i përfshirjes së Sali Berishës dhe familjes së tij në listën e zezë të DASH, ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare.

Media të shumta në rajon, deri te ato spanjolle, franceze dhe amerikane kanë pasqyruar vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, për ta shpallur Berishën “non-grata”.

“SHBA sanksionon ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha për korrupsion”, është titulli i “Europena Ëestern Balkans”. “Ish-kryeministrit shqiptar Sali Berisha i ndalohet hyrja në SHBA”, shkruan gazeta e njohur amerikane “Newsweek”.

DASH i ndaloi hyrjen Berishës, bashkëshortes së tij Lirisë dhe dy fëmijëve Argita dhe Shkëlzenit, pas fakteve për përfshirje në korrupsion domethënës. /Newsbomb.al

gthfgnhfgnjfgj
dgherthe45rh4rh

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img