Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Mediat italiane ‘shumë zhurmë për asgjë’/ Shqiptari i shpallur në kërkim si organizator i një sulmi terrorist, i dënuar prej tre vitesh në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

8ef162470b1de99e78ea735eb00b9f1d

Lajmi i mediave italiane se dy shqiptarë, Bujar Hysa dhe Bardhyl Hoxha po planifikonin një sulm terrorist në shtetin fqinj, mesa duket nuk është i vërtetë.

Burime nga strukturat e Anti-terrorit në policinë shqiptare, deklaruan se Bujar Hysa ndodhet në qeli prej më shumë se 3 vitesh, i dënuar me 18 vjet heqje lirie. Ai ndodhet në burg të sigurisë së lartë dhe nën monitorim.

Madje po të njëjtat burime bëjnë me dije se, për Hysën dhe Hoxhën ata s’kanë asnjë njoftim nga partnerët italianë pasi në rastin më të parë do t’i referonin dënimin e Hysës dhe vendin ku ai është i izoluar.

Sipas mediave fqinje, atentati ishte parashikuar të organizohej në të njëjtën mënyrë si u godit 4 vite më parë lokali i famshëm ‘’Bataclan’’ në Francë, kur u ekzekutuan 131 veta.

5dbd83b15bdd7allarme-attentato-italia-720x495 (1).jpg

Bardhyl Hoxha dhe Bujar Hysa 

Më shumë

spot_img