Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Mediat greke thonë se zjarri i Shqipërisë ka kaluar kufirin: Po na djeg tokat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zjarret këtë muaj kanë pushtuar jo vetëm vendin tonë, por edhe fqinjët e Greqisë apo Turqisë.

Mirëpo mediat greke janë “ankuar” se zjarri që ka “kapluar” jugun e vendit kanë kaluar kufirin dhe po djegin toka të Greqisë, në zonën e Limeri Filiates.

Në median Protothema thuhet se flakët kanë përfshirë një zonë të pyllëzuar ku është e vështirë të arrijë zjarrfikësja. Fatmirësisht deri tani nuk rrezikohen banesat.

Shkrimi i plotë:

Zjarri që po mori jetë në Shqipëri hyri në territorin grek, në zonën e Limeri Filiates, këtë pasdite. Zjarri po digjet në një zonë të pyllëzuar dhe të paarritshme, të pa kërcënuar vendbanimet për momentin. Shtatë automjete të Shërbimit Zjarrfikës me 17 zjarrfikës janë vendosur në pikat kryesore . Në të njëjtën kohë, makinat dhe buldozerët janë zhvendosur nga Mbrojtja Civile, ndërsa është kërkuar ndihma e mjeteve ajrore.

artikulli

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img