Hapësire reklamuese

Rajoni

Mediat greke thonë se zjarri i Shqipërisë ka kaluar kufirin: Po na djeg tokat

Shkruar nga Newsbomb

Zjarret këtë muaj kanë pushtuar jo vetëm vendin tonë, por edhe fqinjët e Greqisë apo Turqisë.

Mirëpo mediat greke janë “ankuar” se zjarri që ka “kapluar” jugun e vendit kanë kaluar kufirin dhe po djegin toka të Greqisë, në zonën e Limeri Filiates.

Në median Protothema thuhet se flakët kanë përfshirë një zonë të pyllëzuar ku është e vështirë të arrijë zjarrfikësja. Fatmirësisht deri tani nuk rrezikohen banesat.

Shkrimi i plotë:

Zjarri që po mori jetë në Shqipëri hyri në territorin grek, në zonën e Limeri Filiates, këtë pasdite. Zjarri po digjet në një zonë të pyllëzuar dhe të paarritshme, të pa kërcënuar vendbanimet për momentin. Shtatë automjete të Shërbimit Zjarrfikës me 17 zjarrfikës janë vendosur në pikat kryesore . Në të njëjtën kohë, makinat dhe buldozerët janë zhvendosur nga Mbrojtja Civile, ndërsa është kërkuar ndihma e mjeteve ajrore.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese