Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Mediat e huaja raportojnë sulmin me thikë në Xhaminë e Rrugës së Kavajës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Media të huaja kanë raportuar për sulmin me thikë që tronditi Tiranën, ditën e sotme në Xhaminë Dine Hoxha.

Rudolf Nikolli, 34-vjeç nga Burreli nisi të sulmonte me thikë kalimtarët te Rruga e Kavajës dhe më pas hyri në ambientet e Xhamisë ku plagosi disa besimtarë.

Nuk dihet nëse sulmi është nxitur nga urrejtja fetare, por sipas informacioneve, autori i dyshuar ka patur të kaluar problematike dhe më herët është ndaluar për dhunë në familje dhe plagosjen me thikë të një tjetër qytetari. Dyshohet se ai mund të jetë në gjendje të rënduar mendore.

Për fat të mirë, 5 të plagosurit janë trajtuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img