Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Mediat e huaja: Kush është biznesmeni SHQIPTAR që interesohet të blejë MANCHESTER UNITED

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mediat e huaja raportojnë se biznesmeni i njohur shqiptar, Behgjet Pacolli është interesuar të blejë ekipin e futbollit Manchester United.

Sipas faqes “Fotball Transfers”, ish-presidenti i Kosovës, biznesmen i suksesshëm dhe president i grupit me bazë në Zvicër, Mabetex, e ka lënë të hapur mundësinë e blerjes së ekipit britanik nga amerikanët e “Glazers”.

Dhe i pyetur nga gazetarët të mërkurën nëse ai ishte i interesuar të blinte Manchester United, Pacolli u përgjigj “okay”.

Familja Glazer ka nxjerrë zyrtarisht në treg Manchester United pas gati 18 vitesh pronësi. Ekipi shitet për rreth 5 miliardë euro.

71-vjeçari Pacolli ka një pasuri prej 1 miliardë euro sipas Forbes, por ka shumë bashkëpunëtorë të fuqishëm nga Kremlini në Uashington, shkruan gazeta sportive.

Më shumë


spot_img

spot_img