Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Mediat botërore të stacionuara në Elbasan: “CNN”, “BBC” apo “NY Times” ndjekin nga afër Shqipëri-Serbi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, Shqipëria dhe shqiptarët nuk janë nën vëzhgimin vetëm të UEFA-s, por edhe të mediave kryesore botërore.

Ashtu siç deklaroi vetë presidenti i FSHF-së, Armando Duka, dy ditë më parë, në Elbasan do të jenë të pranishëm për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Serbi gjigandët e informimit.

Mes emrave të mediave prestigjoze që janë akredituar nga FSHF, mund të veçojmë “CNN”, “BBC”, “NY Times”, “Daily Mail”, apo “Sky”, si dhe gazetarët e gazetave më të rëndësishme sportive si “Marca” në Spanjë, “Gazzetta Dello Sport” në Itali apo “L’Equipe” në Francë.

Këto media nuk kanë pritur fillimin apo përfundimin e ndeshjes Shqipëri-Serbi për të pasqyruar atmosferën në vendin tonë. Arrestimi i Ballist Morinës mëngjesin e djeshëm dhe incidenti i ndodhur me autobusin serb në Tiranë, kanë zënë vend të rëndësishëm në shumë media të huaja.

Lexo edhe: Këshilla e Granit Xhakës për Taulantin: Jo grushta në fushë, qendro i qetë 

Më shumë

spot_img
spot_img