Hapësire reklamuese

Aktualitet

Media në zi, ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

Shkruar nga Newsbomb

Ndërron jetë në moshën 51 vjeçare gazetari Ibrahim Sefedini.

Mësohet se gazetari ka humbur jetën ditën e sotme për shkak të një sëmundje të rëndë.

Prej disa kohësh tashmë, Sefedini po trajtohej në Francë, por fatkeqësisht sëmundja e mposhti.

Ai ka punuar si korrespondent i Kohës Ditore nga Vitia për disa vite rradhazi, si dhe ka qenë pjesë e shoqërisë civile në këtë komunë, njofton.

Gazetari la pas ndjeri gruan dhe 3 fëmijët, ndërsa 5 ditë më parë uroi të gjithë besimtarët myslimanë nga shtati i spitalit.

'Pasi jame i shtrire ne spital nuk kame mundesi t' iu uroi Festen e Fiter Bajramit te gjitheve nje nga nje. Andaj me lejoni qe gjithe familjes se aferm dhe familjes se gjere ,miqeve , dajeve, nipave dhe mbesave, shokeve dhe shoqeve, ne Kosove e diaspore dhe miqeve tjete ne FB t' iu uroi nga zemra Festen e Fiter Bajramit me urimin me te sinqerte qe begatia dhe gezimi te jete perhere ne zemrat e juaja dhe familjareve te juaj. URIME !', shkruante Sefedini.

hjkl;kj.jpg

ib.jpg

40586899_10156952421984050_4291996797833838592_n.jpg

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese