Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
2.1kmh
75 %
Sht
22 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Medalje ari për Shqipërinë, mundësi çeçen me fanelën kuqezi triumfon në peshën 65 kg (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mundja i dhuron Shqipërisë medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që po zhvillohen në Algjeri. Mundësi çeçen që përfaqëson Shqipërinë, Zelmikhan Abakarov, ka fituar në finale në peshën 65 kg në stilin e lirë.

Abakarov e dominoi tërësisht sfidën kundër egjiptianit Yehia Hafez dhe triumfoi me rezultatin 11-0, duke marrë medaljen e arit. Deri më tani në sportin e mundjes, Shqipëria ka dy medalje në “Oran 2022”, një medalje ari, e cila u fitua sot nga Zelmikhan Abakarov, dhe një medalje bronzi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img