Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Meço për protestën e opozitës: Ambasadat nuk duhen të fokusohen te dhuna

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërkohë që zhvillohej protesta e shtatë e opozitës, gazetarja Sonila Meço është shprehur se nuk është dakort me qendrimin e ambasadave që fokusohen vetëm tek dhuna.

Meço thotë se ndihet e shqetësuar nga deklarata e ministrit Lleshaj, në qoftë se ai ka informacion se 4 personat e 21 janarit i ka vrarë Basha të shkojë në prokurori.

‘Unë nuk jam dakort edhe me qendrimin e ambasadave që fokusohen vetëm tek dhuna. Në qoftë se dhuna do të ishte përligjur në shkurt, asnjëri nga shqiptarët nuk do të donte dhunë, por gjëja që më shqetëson më shumë është deklarata e ministrit të Brendshëm  si mundet të dali të flasi pa i zbardhur ngjarjet që janë shumë të rënda. Edhe sot sapo pamë që mori rolin e gjykatësit. Në rast se zoti Lleshaj ka informacion që 4 personat e 21 janarit i ka vrarë zoti  Basha të dali dhe të shkoj në prokuri. Po kjo gjuhë është e tmerrshme, pra dhuna është pasojë, nuk është shkak’, tha Meço.  

Më shumë

spot_img