Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

“Me zor ai hoqëm thikën”, flet ushtaraku që ndaloi autorin e sulmit në xhami: Pak i kemi gjuajtur, mund të lëndonte edhe qytetarë të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtaraku që ndërhyri për të ndaluar autorin e sulmit me thikë në xhaminë “Dine Hoxha” ka thënë për mediet se hasën vështirësi për t’ia marrë thikën nga dora agresorit Rudolf Nikolli.

Ai shprehet se në momentin e arrestimit, ata janë detyruar që ta godasin pasi sipas tij po rrezikonin jetën edhe qytetareët pranë xhamisë, duke shtuar se thikën ia kanë dorëzuar policisë.

“Si i sëmurë si i çmen. E kena nalu o burr. E kapëm dhe ia dorëzum policisë. Unë jam ushtarak, jena të trajnum. Kishte shumë panik. Qytetarët u shpërndanë të gjithë. Unë isha matonë. Sapo doli te berberhonja e rrafi pak fare. Shumë pak. Vetëm mos gjuni tha asigjo tjetër. Pak fare i kena gjujt. Mund të dëmtonte dhe qytetarë tjerë. Ia dhamë policisë thikën. E gjetëm te dora e djalit. Mezor ia hoqëm. I ulërita, i bërtita shumë. U tremb. Unë jam frekuentues i xhamisë. Nuk ka ndodhur asnjë herë tjetër. Hera e parë dhe e kaluam me sukses shyqyr”, thotë ushtaraku.

Lexo edhe: Shihni VIDEON, ky është momenti kur besimtarët myslimanë kapin dhe rrahin autorin e sulmit në thikë në xhami

Lexo edhe: 34 vjeçari u fut në Xhami me thikë dhe qëlloi besimtarët, Policia: Janë 5 të plagosur, ndodhen në spital (EMRAT)

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img