Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Me xhinset e tij të vjetra, kryeministri Rama i kërkon Bukuroshes t’i bëjë një jelek

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar një prej sipërmarrëseve të reja në Tiranë t’i bëjë një jelek, me xhinset e tij të vjetra.

Kjo, pasi edhe vëtë biznesi që Rama ka vizituar synon riciklimin e xhinseve të vjetra për t’i kthyer ato në produkte të tjera si çanta, fustane, e aksesorë të tjerë.

“Dua të sjell edhe unë ca xhinse që të më bësh një jelek”, u shpreh Rama, ndërsa Bukuroshja, vajza që drejton biznesin e ti i’a kthen se do ta përgatisë me kënaqësi.

“Epo mirë, ta shikojmë si do ta bësh”, tha Rama, duke theksuar se deri tani rreth 50 mijë biznese të reja të vogla kanë përfituar nga zerimi i taksës dhe apelon që kjo situatë të shfrytëzohet për personat që duan të vetëpunësohen.

Më shumë
spot_img
spot_img