VIDEO/ Ky është momenti kur EKZEKUTOHET me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Publikuar tek: bota, më 16:00 27-10-2020 VIDEO/ Ky është momenti kur EKZEKUTOHET me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni Pamje me dron

Lufta dhe konflikti mes Armenisë dhe Azerbaxhanit sa vjen dhe përshkallëzohet.

Mediat e huaja bëjnë me dije se është qëlluar me raketë makina e ministrit të Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. 

Më poshtë mund të shihni pamjet me dron që tregojnë momentin kur qëllohet makina ku ndodhej ministri Jalal Harutyunyan, teksa po udhëtonte për në front.

Në rajonin Nagorni Karabakhut armenët kanë krijuar një republikë të quajtur Artsakh, e cila aktualisht është duke luftuar me forcat azere për kontrollin e zonës që njihet ndërkombëtarisht si pjesë territoriale e Azerbajxhanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes në mënyrë misterioze princi i Bruneit, njihej për jetën luksoze dhe miqësitë me të famshmit
Belgjika pranë katastrofës shëndetësore, tejmbushen shtretërit e kujdesit intensiv »
Article Logic
Execution time: 0.012008905410767
array(1) { ["section"]=> string(89) "me-video-ky-eshte-momenti-kur-ekzekutohet-me-rakete-ministri-i-mbrojtjes-ne-armeni-225374" }