Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

‘Më varni në mes të sheshit’, flet shqiptari që vrau të bijën në Greqi: Erdhi të më uronte festat

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Më varni në mes të sheshit që të qetësohet shpirti i saj”, këto kanë qenë fjalët e babait vrasës, që kreu krimin makabër duke qëlluar për vdekje vajzën e tij.

albsig

Aleko Petro ka rrëfyer më tej të gjithë kronologjinë e krimit makabër, duke thënë se vajza e tij Anxhela kishte shkuar atë natë për t’i uruar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri.

Ai tha se me 29-vjeçaren pati disa debate të momentit, kryesisht për largimet e saj të shpeshta nga shtëpia dhe moskomunikimin me të atin.

“Në këtë moment u nxeha dhe e qëllova në kokë, ajo u hodh nga dritarja”, rrefeu ai. “Më pas dola edhe unë jashtë, nuk isha vetvetja. Aty e pashë të shtrirë në oborr, më tha, ‘babi kam shumë ftohtë, po iki. Më përqafo’.  Ai shtoi se “i thashë që po vij edhe unë me ty”.

Aleko Petro u shpreh se është penduar tani që mendon për krimin. “Më varni në mes të sheshit të Korfuzit, të qetësohet shpirti i vajzës”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img