Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Me vargjet e Dritëro Agollit, Grida Duma me monolog të trishtë në Kuvend: Shqipëria si një vend ku ka rënë bomba e kaosit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e PD Grida Duma ka mbajtur një monolog të trishtë në Kuvend, ku u shpreh se shqiptarët po vuajnë nga depresioni për shkak të varfërisë.

Ajo gjatë fjalës së saj ajo tha se askush nuk është munduar që të qetësoje qytetarët për pandeminë duke u thënë “se kjo do kalojë”.

Duma ndër të tjera ngriti edhe shqetësimin se këtë vit shkollar janë minus 11 mijë e 500 fëmijë.

“Na thonë se duhet të flasim për shëndetësinë. Në fat ajo që duhet të flasim është overdoza. Overdoza për shumicën e depresionit që ka shumica e shqiptarëve nga varfëria. Shqiptarët janë në depresion. Nëse dikush do bënte një tablo, piktura do kishte një vend ku dok kishte rëndë bomba e kaosit.  Ecin kuturu përplasen, të ngriten të dalë ku të dalë. Në këtë kaos në këtë vend ku Tirja ka bujtinën e shtetit të sillet me pacientin sic sillet me Kozetën sa më shumë para të  tërheqin aq më shume pacientë vuajnë.

11 mijë e 500 fëmijë më pak këtë vit shkollë. Kjo është e trishtë. Ai që prodhon mallkon se duhet të pastroj magazinën nga mollët dhe patatet e kalbura. Në këtë vend shumica bën lojën humbje humbje.Në vendin tim e në vendin tënd Një i çmendur, një vend e çmënd” tha Duma ndër të tjera.

Më shumë
spot_img
spot_img