Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me vajzat në krahë, Evis Kushi e kalon fundjavën në Korçë, vizitojnë Mësonjëtoren e Parë Shqipe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Arsimit, Evis Kushi këtë fundjavë e ka kaluar në Korçë, duke i kështuar kështu familjes së saj pak kohë.

Së fundmi ministja ka publikuar një foto si rrallëherë, ku shihet pranë vajzave të saj Anës dhe Lunës. Këtë të dielë ata kanë vendosur ta kalojë me njëra-tjetrën, teksa kanë vizituar edhe Mësonjëtoren e Parë Shqipe në Korçë.

“E shfrytëzova këtë të dielë të bukur për të sjellë Anën dhe Lunën në Mësonjëtoren e Parë Shqipe në Korçë, që të mësojnë më shumë për kontributin e çmuar dhe sakrificat e të parëve tanë për të mundësuar mësimin e gjuhës sonë të bukur shqipe si dhe edukimin kulturor e patriotik. ✍🏻

Krenare për vlerat e larta historike të popullit shqiptar që mishëron kjo ndërtesë e restauruar kohët e fundit si #MuzeuiArsimit,” shkruan Kushi në postimin e saj teksa shihet bashkë me vajzat.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img