Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Me urdhër të Prokurorisë, arrestohet drejtori i Burgut të Reçit (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohet drejtori i komanduar në Burgun Reç-Shkodër, Ervis Zika.

Mësohet se Zika është arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve me urdhër të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.

Është e paqartë se për çfarë akuzohet Zika, i cili është vënë në pranga në zbatim të vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër me Nr.262 datë 25.04.2022, e cila ka vendosur caktimin e masës së sigurimit personal “Arrest me burg” dhe “Pezullimi i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik” parashikuar nga neni 238 dhe 240/a të K.Pr. Penale, ndaj Zikës.

Më shumë
spot_img
spot_img