Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Kjo është 50-vjeçarja në Fier që u masakrua për xhelozi nga bashkëshorti me thikën e bukës

Lajme të ngjashëm

Personi që shihni në foto është Valentina Mamaj Vruzhaj, 50-vjeçarja e cila u vra ditën e sotme nga bashkëshorti i saj, Petrit Mamaj.

Para efektivëve 56-vjeçari pranoi krimin dhe rrëfeu se të shoqen e qëlloi me thikë pasi dyshonte se e tradhtonte.

 “Po unë e vrava, e bëra për xhelozi. Më tradhëtonte,” mësohet të ketë thënë Mamaj në dëshminë e tij.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi ditën e sotme në qytetin e Fierit. Fillimisht kjo ngjarje e rëndë u raportua si vetëvrasje, por më pas u zbulua se autori i vrasjes së Valdete Mamajt ishte vetë  bashkëshorti i saj.

Më shumë