Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me titullin “Mjeshtër i madh”, Meta dekoron katër mundësit e njohur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

df5e49fea16306d9a693569abd3ebd8c

Presidenti Ilir Meta u ka dhënë titullin “Mjeshtër i madh” katër mundësve të njohur.

Bëhet fjalë për Fuat Brahi, Alfred Bardeli, Shkëlqim Troplini dhe Hysen Omi.

Kontributi i tyre është i jashtëzakonshëm, me arritjet që kanë qënë të mëdha.  Numri një i shtetit i cilëson “Katër Muskëtjerët”, për shkak të asaj që ata kanë dhënë.

Postimi:

Mundja është një disiplinë sportive, që e edukon rininë me disa nga cilësitë më të mira të shoqërisë njerëzore: ndershmërinë, integritetin, disiplinën, këmbënguljen dhe punën.Një meritë për transmetimin e këtyre vlerave tek gjeneratat e reja, për përgatitjen e mundësve të dalluar, si dhe për zhvillimin e këtij sporti burrëror e me tradita kombëtare kanë “Katër Muskëtjerët”, Fuat Brahi, Alfred Bardeli, Shkëlqim Troplini dhe Hysen Omi.Të katër kampionë dhe trajnerë të rezultateve të shkëlqyera, që kanë ngritur lart emrin e Shqipërisë në arenat sportive ndërkombëtare, në një periudhë të vështirë për vendin, duke na bërë krenarë të gjithëve.Për kontributin e jashtëzakonshëm të dhënë për mundjen shqiptare, për punën e palodhur dhe rezultatet e larta të arritura, brenda e jashtë vendit, i vlerësova me Titullin e lartë dhe të merituar “Mjeshtër i Madh”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img