Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

“Më thanë që po punon kundër meje”, Berisha tregon bisedën me Bashën: Ishin dy burime shumë serioze të huaja…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryemnistri Sali Berisha ka treguar mbrëmjen e sotme një bisedë në zyrën e tij me kryedemokratin Lulzim Basha.

Ai tha se dy burime të huaja shumë serioze i kanë thënë se Lulzim Basha ishte shprehur se Berisha ishte arkitekti i qëllimeve të gabuara të PD-së. Berisha tregoi se e kishte thirrur Bashën në zyrë dhe i kishte thënë se ai nuk mund t’i besonte ato burime, pasi kishte besim te ai.

“Lulzim Basha ka shprehur se unë kam qenë arkitekti i qëllimeve të gabuara të PD-së. Nuk kam asnjë fakt, por burimet kanë qenë zyrtare të huaja dhe jo shqiptare. Unë dëgjoj, por asnjëherë s’kam thirrur kurrë njeri në zyrën time e t’i them që ti e ke bërë këtë. Pasi më tha njëherë, më thanë  njëherë “thotë se ne i kemi çuar fjalë Berishës, e ka ditur Berisha”. Asnjëherë! Ma tha njëherë dhe i thashë “o Lul s’më ka ardhur njeri, meqë po ma thua dhe njëherë, po ta them dhe unë ty. Më kanë thënë dy burime serioze fare që po punohet për këtë gjë një nga njerëzit që po punon me këtë gjë është vetë Basha. Tani i thashë, mund t’i besoj unë ata, që ti punon kundër meje? Jo, s’mund t’i besoj, sado që burime shumë serioze”, tregoi Berisha.

Më shumë


spot_img
spot_img