Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me tepsi me bakllava, Rama viziton shtëpitë e rindërtuara në Maminas, kritikon djalin e familjes: Pse merr tetë ti mo…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Vlashaj, Maminas, ku ka vizituar familjarët që kanë hyrë në shtëpitë e reja, që janë ndërtuar pas tërmetit të 26 nëntorit të 2019.

Rama tek shtëpitë e reja ka shkuar edhe me një ëmbësirë, bakllava, që ua ka dhuruar familjarëve.

Kryeministri në një familje ka kritikuar edhe një dalë, i cili i tha se në shkollë merre edhe teta, teksa kryeministi tha “ti një tetë unë do të marrë një tullë”.

Pjesë nga biseda:

Rama: Kemi ardhur me bakllava se ka qenë Bajrami.

Familjarja: Mirë se erdhe

Rama; Po ajo e vjetra ishte keq aa?

Kryefamiljari: Bëri mirë zoti gjithçka.

Rama i drejtohet djalit të familjes: Po ti, shkon në shkoll ti mo?

Djali: Popo.

Rama: Ça klase je?

Djali: Në klasë të 9-të.

Rama: Si je më mësime?

Djali: Mirë.

Rama: Mirë sa?

Djali: 9 ose 10, ka edhe 8.

Rama: Po pse kshu, apo…je rehat se. Pse 8? PSe teta mo? Ke dhe dhomë në vete aa? Do ti marr tullat një nga një. Ti një tetë unë një tulle.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img