Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Me sloganin “LIRIA” qytetarët francezë mbushën rrugët dhe sheshet e Parisit, sërish në protestë kundër pasaportës së vaksinimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra qytetarë francezë mbushën rrugët e Parisit sot, duke protestuar kundër pasaportës së vaksinimit.

Policia u vendos përgjatë Champs-Elysees të Parisit për t’u mbrojtur nga pushtimi i rrugës nga demonstruesit e dhunshëm.

Protestuesit marshuan edhe në qytete të tjera, ndërsa në Paris u zhvilluan 4 protesta të veçanta. Kjo është fundjava e tretë që protestohet në kryeqytetin francez kundër vaksinimit me detyrim për të hyrë në ambientet publike, si bare e restorante. 

“Liria” ishte slogani me të cilën demonstruesit marshuan në rrugët e kryeqytetit, ku pati edhe përplasje me forcat policore.ees të Parisit për t’u mbrojtur nga pushtimi i rrugës nga demonstruesit e dhunshëm. Protestuesit marshuan edhe në qytete të tjera, ndërsa në Paris u zhvilluan 4 protesta të veçanta. Kjo është fundjava e tretë që protestohet në kryeqytetin francez kundër vaksinimit me detyrim për të hyrë në ambientet publike, si bare e restorante. “Liria” ishte slogani me të cilën demonstruesit marshuan në rrugët e kryeqytetit, ku pati edhe përplasje me forcat policore.

Më shumë

spot_img