Më shumë se tre muaj e 'pastër', infektohet sërish me Covid Zelanda e Re

Publikuar tek: bota, më 14:59 11-08-2020 Më shumë se tre muaj e 'pastër', infektohet sërish me Covid Zelanda e Re

Zelanda e Re ka shënuar katër raste të reja me Covid-19, pas më shumë se tre muajsh pa asnjë rast.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministrja Jacinda Ardern, e cila tha se katër raste të reja janë shënuar dhe janë anëtar të një familje.

Kryeministrja është shprehur se menjëherë do të marrë masa të reja në Okland, aty ku u shfaqën edhe rastet e reja.

‘Ndërkohë që po mundoheshim që ta parandalojmë këtë skenar, ne gjithashtu jemi përgatitur për çdo rast të ri’, është shprehur Ardern.

Zelanda e Re është një nga qytetet që e ka menaxhuar shumë mirë situatën e pandemisë. Deri më tani në Zeland 22 presona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 1,570.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merr fund odiseja e 'humbjes' së 37 vjeçares kandidate për president në Bjellorusi, pas arrestimit të të shoqit strehohet në Lituani (SITUATA POST ZGJEDHORE)
Vdes aktori i njohur amerikan Raymond G. Allen »
Article Logic
Execution time: 0.013493061065674
array(1) { ["section"]=> string(76) "me-shume-se-tre-muaj-e-paster-infektohet-serish-me-covid-zelanda-e-re-216816" }