Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Më shumë se 350 mijë vota të numëruara në Kosovë, Vetëvendosje thellon diferencën me partitë e tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

78e779bcccc892f8dd6bf446ef9784b1

Janë numëruar më shumë se 350 mijë vota në Kosovë, ku Lëvizja Vetëvendosje kryeson bindshëm ndaj partive të tjera.

Deri më tani VV ka siguruar 46,43% të votave; PDK 18,98%, LDK 13,81% dhe AAK 8,77%.

Ndërkohë NISMA e Fatmir Limaj deri më tani është jashtë parlamentit, pasi ka arritur të sigurojë vetëm 2.8% të votave.

Edhe sondazhet dhe “exit poll-et” pas votimit nxorën Lëvizjen Vetëvendosje fituese, ndaj sipas këtyre rezultateve pritet që kryeministri i ri i Kosovës të jetë Albin Kurti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img