Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Më shumë para për amerikanët, Joe Biden rrit pagat: Askush nuk duhet të jetojë në varfëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka bërë të ditur se ka ngritur të gjitha pagat e njerëzve që punojnë në kontrata federale.

Biden tha se askush nuk duhet të punojë me kohë të plotë dhe të jetojë ende në varfëri dhe prandaj ngriti pagën minimale me 15 dollarë në orë.

“Besoj se askush nuk duhet të punojë me kohë të plotë dhe të jetojë ende në varfëri. Kjo është arsyeja pse sot, unë ngrita pagën minimale në 15 dollarë në orë për njerëzit që punojnë në kontrata federale”, shkruan Biden.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img