Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

“Më shtrëngove në gjoksin tënd”, ndahet nga jeta nëna e analistit Ilir Demalia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Ilir Demalia e nis ditën me një lajm të trishtë. Ai shkruan se nëna e tij, Naile Demalia ka mbyllur sytë përgjithmonë.

“Pusho në paqe! Sot në të zbardhur të ditës, Tirona u pakësua edhe me një qytetare autoktone tironce dem-babadem. I’u largua për në Amshim, NËNA ime Naile (Belba) Demalia. Po e përcjell sot në Amshim, me ato vargje që i kam shkruar dikur… Pritja është sot më dt 22 korrik 2021 nga ora 11:00 deri në 15:00 në hotel Interrnacional  në Tirane. Në orën 16 është Ceremonia e varrimit”, shkruan ai dhe ndan vargjet e mëposhtme.

Për TY

Thinjat t’i përkëdhela
Në belbëzime puthjesh
Kokë mbështetur mbi gjunjët e tua
Duart I ngrita
Flokët e mi
Njomi loti yt
Duart e tua
Lëmuan krifën e tët biri
Më shtrëngove në gjoksin tënd
Tik-taku zëmrës
Malli yt
Si të porsalindur
Puthe sytë e mi të lagur
Të burrit fëmijë.

Më shumë

spot_img
spot_img