Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Me shportën me vezë dhe Nënë Terezën në sfond, Kryemadhi uron Pashkët: Kjo ditë e bekuar na fton të hapim zemrën ndaj të mirës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ce6c3e92715ec4506f509c79c09e977

Monika Kryemadhi ka urur mbrëmjen e sotme festën e Pashkëve, teksa ka publikuar edhe një foto ku duket një shportë me vezë dhe portreti i Nënë Terezës në sfond.

Kryetarja e LSI-së i uron të gjithë shqiptarëve Pashkë të bekuara teksa thekson se kjo ditë e bekuar i fton të gjithë të shikojnë përpara dhe të hapin zemrën ndaj të mirës e besimit në Zot.

Postimi i plotë i Kryemadhit

Në vigjilje të kremtimit të Pashkëve, ringjallja e Krishtit sjell pranë familjeve tona shpresën e gëzimit të jetës përtej vështirësive.

Pas javëve të kreshmës, të kaluara në një situatë të vështirë si kjo që po përballemi të gjithë bashkë në kushtet e pandemisë, kjo ditë e bekuar na fton të shikojmë përpara duke hapur zemrën ndaj të mirës, të forcojmë besimin te Zoti dhe dashurinë për njëri-tjetrin, për vendin, kombin. Kështu, e nesërmja jonë do të jetë me siguri e lumtur.

Pashkë të bekuara, me shpresën se paqja dhe harmonia do të mbizotërojnë gjithmonë në familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët!

93013960_2754372478008810_6945285013273313280_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img