Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Me Shote Galicën dhe Nënë Terezën, Yuri Kim bën urimin më të veçantë për gratë shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim këtë 8 Mars ka vendosur që të sjellë një urim aspak të zakonshëm.

Në një postim në “Instagram”, Yuri Kim ka postuar fotot e disa grave dhe vajzave të cilat ndër vite kanë lënë shenjë në historinë e Shqipërisë.

albsig

Galerinë e saj të fotove ambasadorja e fillon me disa vajza të vogla, më pas me Shote Galicën, Nënë Terezën, Dua Lipën, Ermonela Jahon.  Krah fotove Yuri Kim ka uruar të gjitha gratë për festën e 8 Marsit.

“Në ditën Ndërkombëtare të Gruas mendoj për vajzat dhe gratë shqiptare që kam takuar përreth. Nënat, biznesmenet, ushtaret, politikanet, kuzhinieret, bankieret, diplomatet, drejtueset e shqoërisë civile, mjeket dhe infermieret, etj. Veçanërisht shpresoj për vajzat e vogla do të frymëzohen dhe fuqizohen nga njohuria se ato vijnë nga nga njerëz që kanë prodhuar gra pasuese gjatë historisë. Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas!”, shkruan ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img