'Më quajtën agjent serb e grek që do destabilizimin e Shqipërisë', shokon Bujar Asqeriu: U stepa për Teatrin sepse më kërcënuan

Publikuar tek: kulture-art, më 18:08 23-05-2020 'Më quajtën agjent serb e grek që do destabilizimin e Shqipërisë', shokon Bujar Asqeriu: U stepa për Teatrin sepse më kërcënuan

Aktori i madh Bujar Asqeriu ka thënë se u step duke mos folur kohët e fundit në lidhje me teatrin kombëtar, sepse kishte marrë kërcënime të ndryshme përmes rrjeteve sociale.

Ai tha në një intervistë për gazetaren Nisida Tufa se është quajtur agjent serb e grek që do destabilizimin e Shqipërisë, dhe kësisoj vendosi të qendrojë në hije.

"Një sulm i paparë fyerjesh talljesh, nga më të paimagjinueshëm. Më kanë quajtur agjent serb dhe grek qe do destabilizimin e Shqipërisë. Më thoshin boll boll se s'do të dëgjojmë vetëm ty dhe për teatrin. Shqipria nuk ka problem teatrin, ka lloj lloj problemesh. Ndërkohë unë e kuptova që shqipëria ka dhe probleme të tjera jetike. Naftëtarët nuk kanë marrë pagat. Banorët e astirit nuk kanë zgjidhur problemin e shtëpive. Brenda thënieve në rrjete sociale, ishin dhe kërcënimet. Edhe sot e kësaj dite s'kam mendim ndryshe ndaj kolegëve, çdokush ka mendim të vetin".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012600183486938
array(1) { ["section"]=> string(127) "me-quajten-agjent-serb-e-grek-qe-destabilizimin-e-shqiperise-shokon-bujar-asqeriu-u-stepa-per-teatrin-sepse-me-kercenuan-207551" }