Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Me qindra qytetarë në shesh, Rama publikon videon nga festa e Karnavalet në Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tashmë traditë prej vite me rradhë Korça do të ndizet nga Festivali i Karnavaleve, ritmet e muzikës dhe larmia e ngjyrave.

Së fundmi kryeministri Edi Rama ka ndarë një video, ku shihen pamjet nga festa e karnavaleve që është zhvilluar në “qytetin e festës”.

Në video shihen me qindra qytetarë që janë mbledhur në qendër të qytetit, ku nuk ka munguar muzika dhe kërcimet.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me festën e rilindur të Karnavaleve në Korçën turistike, ju uroj një ditë të mbarë” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img