Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Me pothuajse dyfish të votave, PS fiton në Durrës, PD “gropë” merr shumë pak vota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i kutive në votimit edhe në Durrës, ku në këtë Bashki fituese është Partia Socialiste.

PS me kandidat Emiriana Sakon ka arritur të sigurojë 39090 vota, ndërsa më pas është Adrian Muka kandidat i Shtëpisë së Lirë.

albsig

Partia Demokratike edhe në këtë qytet ka arritur të sigurojë pak vota. PS në këto zgjedhje ka rritur të sigurojë 5 Bashki, ndërsa në Shkodër kryeson “Shtëpia e Lirisë”me kandidat Bardh Spahian.

Ka reaguar edhe Sako teksa shkruan “Falenderoj të gjithë qytetarët e Durrësit për besimin e dhënë për të vazhduar punën për transformimin e qytetit.

Kjo fitore është një përgjegjësi e madhe që më jep privilegjin t’i shërbej me përkushtim e pasion qytetit dhe të gjithë qytetarëve të Durrësit”.

Rezultatet në Durrës:

Ardian Muka     Shtëpia e Lirisë      19844

Emiriana Sako    Partia Socialiste e Shqipërisë     39090

Luan Hoti            Partia Demokratike     7928

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img