Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Me plumb në kokë, vritet gazetari i njohur brenda dyqanit të tij

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Filipine, ku një gazetar i njohur është ekzekutuar brenda dyqani të tij ku po shihte TV.

Mediat e huja bëjnë me dije se është ekzekutuar Jesus Malabanan. Ai ndërroi jetë ndërsa po transportohej në një spital, pas plumbit që mori në kokë.

Persona të pa identifikuar me motor i ishin afruar gazetarit dhe e qëlluan me  plumb në kokë dhe më pas u larguan pa lënë asnjë shenjë.

Malabanan, 58 vjeç, ishte një korrespondent provincial për gazetën Manila Standard, teksa punonte dhe për Reuters.

Dyshohet se ngjarja ndodhi për shkak të punës së tij. Ai merrej me  mbulimin e fushatës së luftës kundër drogës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img