‘Më pak viktima e plagë të rënda’, Rama publikon grafikun: Sa më fort të shtrëngohemi, aq më e butë do jetë ngjitja e shigjetës së kuqe

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:14 30-03-2020 ‘Më pak viktima e plagë të rënda’, Rama publikon grafikun: Sa më fort të shtrëngohemi, aq më e butë do jetë ngjitja e shigjetës së kuqe Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar grafikun që tregon ngjitjen e shigjetës së kuqe të Shqipërisë dhe të shteteve të tjera, me përhapjen e Covid-19.

Sa më fort të shtrëngohemi aq më e butë do jetë ngjitja e shigjetës së kuqe, aq më pak viktima e plagë të rënda do te kemi dhe aq më shpejt mund të fillojmë të dalim, thotë Rama përmes një postimi në rrjetin social ‘facebook’.

“Rezistencë rezistencë rezistencë. Sa më fort të shtrëngohemi dhe rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja e shigjetës së kuqe, aq më pak viktima e plagë të rënda do te kemi dhe aq më shpejt mund të fillojmë të dalim, pak nga pak, nga ky rrethim i hekurt në mbrojtje”, shkruan Rama.

Deri më tani në vendin numri i të infektuarve me Covid-19 ka arritur në 223 ndërsa janë shënuar dhe 11 viktima.

 

91378445_10157585627771523_40249951007014912_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020550966262817
array(1) { ["section"]=> string(137) "me-pak-viktima-e-plage-te-renda-rama-publikon-grafikun-sa-me-fort-te-shtrengohemi-aq-me-e-bute-do-jete-ngjitja-e-shigjetes-se-kuqe-200621" }