Më pak të vrarë, habit gazetari: Sepse grupet mafioze kanë bërë marrëveshje

Publikuar tek: politike, më 22:46 12-12-2017 Më pak të vrarë, habit gazetari: Sepse grupet mafioze kanë bërë marrëveshje

Gazetari Basir Çollaku thotë se në Shqipëri ka më pak vrasje për shkak se grupet kriminale kanë bërë marrëveshje me njëra-tjetrën dhe kanë rënë dakort.

“Ka më pak vrasje edhe për një arsye tjetër, jo një herë por disa herë drejtues të grupeve kriminale në Shqipëri kanë bërë mbledhje së bashku, kanë ndarë parcelat, interesat dhe kanë rënë dakord.

Kjo është arsyeja pse ka më pak të vrarë. Tani që prishen interesat, fillon edhe "lobingu" se cili grup me cilin grup politik duhet të ketë qetësi nesër, nuk do të jetë shënjestër e prokurorit dhe ndërkombëtarët që e kanë ndarë mendjen besoj të mos e lënë më politikën të flejë në krevat dopjo me banditin’, tha ai në emisioni “360Gradë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avokati i Tahirit: S’ka fakte të reja, ja si i është hequr pasaporta ish-ministrit
7 kandidatët për kryeprokuror sot seancë dëgjimore te “Ligjet”, PD merr një tjetër vendim »
Article Logic
Execution time: 0.0049021244049072
array(1) { ["section"]=> string(80) "me-pak-te-vrare-habit-gazetari-sepse-grupet-mafioze-kane-bere-marreveshje-102865" }