Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me një karrierë prej 30 vitesh, ndërron jetë papritur në moshën 53 vjeçare prezantuesi i radios

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prezantuesi i radios së BBC, Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçarë pas një sëmundje të shkurtër.

Busby punoi në BBC për më shumë se 30 vjet në shumë radio stacione lokale, dhe së fundmi në BBC Sport dhe BBC Radio 5 Live.

Miqtë dhe kolegët në rrjetet sociale e kanë vlerësuar natyrën, bujarinë dhe mirësinë e tij pozitive.

“Dom ishte një transmetues i shkëlqyeshëm dhe një njeri i shkëlqyeshëm. Ai e donte sportin dhe radion, kështu që kishte punën e përsosur,” tha redaktori i lajmeve në radio sportive Colin Patterson.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img