Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Më në fund u kry”, Silva Bino: 2 muaj pas fillimit të vaksinimit ndaj COVID-19 është vaksinuar thuajse çdo punonjës shëndetësor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c4d747889acd9993fef6ec6df0c98ebd

Shefja e Insitutit të Shëndetit Publik, Silva Bino ka deklaruar se dy muaj pasi ka filluar vaksinimi kundër Covid-19 janë vaksinuar të gjithë punonjësit e shëndetësisë.

Me anë të një postimi në rrjtete Bino thotë se më në fund “u kry”.

“1 vit pas hetimit shpi me shpi ne Tirane dhe fillimit te pandemise, 2 muaj pas fillimit te vaksinimit ndaj COVID-19 pasi eshte vaksinuar thuajse cdo  punonjesi shendetesor me ne fund u kry,” shkruan Bino.

Kujtojmë që pas punonjësve të shëndetësisë ata që do të vaksinohen janë të moshuarit, ndërsa me mbërritjen e vaksinës AstraZeneca të parët që do të vaksinohen janë mësuesit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img