Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Me muzikë “live”, valle dhe këngë popullore, Rama u dorëzon çelësat e shtëpive familjeve në Vaqarr që humbën banesat nga tërmeti i 26 Nëntorit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nnga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, u ka dorëzuar banesat e reja e reja familjeve që humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit të 2 viteve më parë.

Në një ceremoni me muzikë “live”ku e ftuar ishte këngëtarja Eneda Tarifa, si dhe me valle dhe këngë popullore, banorët e Vaqarrit kanë marrë në dorëzim shtëpitë e reja të rindërtuara.

“U dorëzohet blloku i parë i rezidencial, familjeve që humbën strehën në tërmetin e 26 Nëntorit.

Programi i Rindërtimit po e kthen sfidën e tërmetit nga një fatkeqësi në kthesë transformimi e zonave të prekura më fort.

Mirënjohje për Arbërin e “Fundjavë Ndryshe” që na u bashkua duke u solidarizuar me familjet e prekura”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img