Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me mesazhe sensibilizuese nga fëmijët, Kushi publikon videon dhe uron 1 Qershorin: E ç’kuptim do të kishte puna nëse në fytyrën e tyre do të mungonte buzëqeshja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Minitria e Arsimit, Evis Kushi ka shpërndarë një mesazh për festën e 1 Qershorit, festën e fëmijëve.

Kushi në postimin e saj shprehet se puna e tyre nuk do kishte kuptim pa buzëqeshjen e çdo fëmijëve.

Ajo ka postuar një foto në rrjetet sociale, me mesazhe sensibilizuese të fëmijëve, ku prekin temën e bullizmit, të fëmijëve me aftësi ndryshe, talesemisë etj.

“Ata meritojnë të kenë të gjitha kushtet për të pasur një fëmijëri të bukur. E ç’kuptim do të kishte e gjithë puna dhe mundimi ynë nëse në fytyrën e tyre do të mungonte buzëqeshja.

Cdo ditë për ta duhet të jetë një qershor, cdo ditë për ta duhet të jetë festë. Prandaj ne do të punojmë fort që t’i rrisim të shëndetshëm dhe të buzëqeshur, ‘ti edukojmë siç duhet, që të jenë profesionistë të aftë. Gëzuar 1 Qershorin të dashur fëmijë!” thotë Kushi në mesazhin e saj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img