Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Më mbaroi forca”, i lodhur nga pandemia, Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Shëndetësisë në Austri, Rudolf Anschober ka dhënë dorëheqeje nga detyra.

Ai në një konferecë për media ditën e sotme tha se pandemia e kishte bërë që të humbte forcën dhe se e kishte të vështirë të vazhdonte detyrën e tij.

albsig

I prekur dukshëm dhe me një zë fillimisht duke u dridhur, ministri tha se 15 muajt e fundit ishin ndjerë si 15 vjet. Kriza më e rëndë shëndetësore në 100 vjet ndryshoi plotësisht jetën dhe politikën e tij dhe e bëri ministrinë qendrën e kontrollit të pandemisë.

Anchober tha se edhe psikologjikisht ishte i mbingarkuar.

“Më mbaroi forca. Unë u përpoqa të jap gjithçka dhe mora përgjegjësinë me të gjitha forcat e mia. Unë nuk jam ndjerë plotësisht i aftë për disa javë. Kam nivele në rritje të sheqerit dhe presionit të gjakut. Mjekët më kishin këshilluar që të bëja një pushim, por ishte e pamundur në një kohë të tillë” tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img