Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Me maskë dhe pranga në duar, dalin para gjykatës dy mjekët që operuan në fshehtësi Eduart Lamajn, vrasësin e dy biznesmenëve në Laç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8bd40b4f0fbaaf2b1ea3c365c5382a3e scaled

Dy mjekët e akuzuar se operuan në fshehtësi Eduard Lamajn kanë dalë sot para gjykatës.

Siç shihet nga fotot dy mjekët janë me maskë dhe pranga në duar, ndërsa shoqërohen secili me nga dy policë.

Më herët mjeku që operoi Eduart Lamajn, Viktor Marku është shprehur gjatë dëshmisë se e kishte gjetur pacientin në narkozë dhe se ishte i detyruar të ndërhynte menjëherë, pasi rrezikonte jetën.

‘Isha i detyruar të ndërhyja menjëherë në operacion, pasi ai rrezikonte të humbiste jetën. Nëse më vdiste në duar mbaja përgjegjësi’, u shpreh Marku.

Ndërsa mjeku tjetër Besim Lame ka thënë se nuk është i specializuar për ndërhyrje, por i kërkuan ndihmë dhe ai ndihmoi.

‘Unë jam endokronolog. Nuk jam i specializuar për ndërhyrje. Më kërkuan ndihmë, ku ta çonin për operacion, u sugjerova klinikën private në Qytet Studenti’, ka deklaruar Lame.

Lexo edhe: Ekzekutimi i shokut të Ervis Martinajt dhe mikun të tij në Laç/ Arrestohet autori i dyshuar, në pranga edhe 2 mjekët që e mjekuan në klinikën private (EMRI)

Screenshot_5.pngScreenshot_6.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img