Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Me lugë dhe pjata një përdorimshe, detaji i pazakontë nga dasma e Shkëlzenit dhe Arminës (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në agroturizëm “Gjepali” nën kujdesin e shef Fundim Gjepalit, u mbajt mbrëmjen e djeshme dita më e rëndësishme e Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishëës.

Mes 300 të ftuarve , Armina dhe Shkëlzeni festuan dashurinë e tyre. Përveç fustaneve, dekorit, atmosferës një vëmendje të madhe ka arritur të marrë dhe menuja e dasmës.

Ashtu si dhe ishte lajmëruar më herët menuja ishte tradicionale, mirëpo ajo që tërhoqi më tepër vëmendje ishte mënyra e servirjes te të ftuarit.

Duke qenë se organizimi është bërë në ambientet e agro turizmit, atëhere pirunjtë dhe lugët janë vendosur që të jenë prej druri, ndërsa pjatat një përdorimshe, pra produkte “eco”.

Më shumë
spot_img


spot_img