Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Me lot në sy, vëllai i Bleona Matës kujton ditën kur u zhduk e motra: Ishim duke luajtur në oborrin e shkollës…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vëllai i Bleona Matës, vogelushes e cila u zhduk 9 vite më parë, ka folur për herë të parë para kamerave.

albsig

spring

Në atë kohë ai ishte vetëm 3 vjeç, por ngjarja i është ngulitur thellë në mendje.

Teksa kujton ditën kur motra e tij u zhduk, Armendi nuk mund të përfundojë deri në fund fjalinë, pasi emocionet dhe lotët e pengojnë të flasë.

“Unë dua t’i them si vëlla i vogël të kthehet sa më shpejt e më parë. Ishim duke luajtur në oborrin e shkollës dhe erdhi Xhemilja dhe e mori… “, thotë mes lotësh Armendi.

Kujtojmë se Bleona u zhduk në mënyrë misterioze më 22 maj të 2010-s kur ishte vetëm 6 vjeçe, teksa kulloste bagëtitë në malin e fshatit Zapod të Kukësit.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img