Hapësire reklamuese

Aktualitet

Me lot në sy, vëllai i Bleona Matës kujton ditën kur u zhduk e motra: Ishim duke luajtur në oborrin e shkollës...

Shkruar nga Newsbomb

Vëllai i Bleona Matës, vogelushes e cila u zhduk 9 vite më parë, ka folur për herë të parë para kamerave.

Në atë kohë ai ishte vetëm 3 vjeç, por ngjarja i është ngulitur thellë në mendje.

Teksa kujton ditën kur motra e tij u zhduk, Armendi nuk mund të përfundojë deri në fund fjalinë, pasi emocionet dhe lotët e pengojnë të flasë.

“Unë dua t’i them si vëlla i vogël të kthehet sa më shpejt e më parë. Ishim duke luajtur në oborrin e shkollës dhe erdhi Xhemilja dhe e mori… “, thotë mes lotësh Armendi.

Kujtojmë se Bleona u zhduk në mënyrë misterioze më 22 maj të 2010-s kur ishte vetëm 6 vjeçe, teksa kulloste bagëtitë në malin e fshatit Zapod të Kukësit.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese