Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Me lot në sy, artistja 82-vjeçare tregon vështirësitë në jetë: Marr pension minimal, dola shita në rrugë lule

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Virgjini Mile Ristani, një këngëtare e shquar e Asamblit të Këngëve dhe valleve në Berat dhe më pas në Tiranë, në një intervistë ka folur për vështirësitë e jetës së saj.

Ajo me nostalgji ka kujtuar kohën ku ngjitej në skenë dhe performonte. Mirëpo me lot në sy Ristani ka folur për vështirësitë që ka pasur në jetë.

Ajo humbi bashkëshortin Thimio Ristani duke mbetur kështu e vetme, pasi nuk kishin pasur mundësi në jetë për të pasur një fëmijë. Këngëtarja ka treguar vështirësitë ekonomike dhe sesi kjo vështirësi e ka bërë që të dalë në rrugë dhe të shesë  lule. Ajo merr një pesion minimal prej 1.800 lekësh.

“Unë kam shumë trëndafila, edhe lule të tjera në shtëpi. Më thotë dikush, shiti ato trëndafilat. Jo se është turp I thashë. Bëra një tufë me trëndafila dhe i vura te parvazi afër shtëpisë. I vura atje. Ecja rrugës dhe thoja ‘pse e ula veten unë?’ më vjen një zonjë dhe më thotë ‘Ku i shet ato ti? Bjermi mua.’”, tha ajo për “Abc e pasdites”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img