Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Me limuzinë dhe kalorës që e shoqërojnë, Edi Rama pritet me ceremoni zyrtare në Turqi (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5ca08a5f263a7f05281e2081ca32c70

Kryeministri Rama është pritur me ceremoni zyrtare në vizitën dy ditore që ka nisur prej paradites së sotme në Ankara, Turqi.

Siç shihet nga pamjet që shpërndan Rama dhe kanali zyrtar i presidentit Rexhep Tayip Erdogan, kryeministri shqiptar pritet me ceremoni zyrtare, me limuzinë dhe i shoqëruar nga disa kalorës.

Presidenti Erdogan ka dalë vetë të presë kryeministrin shqiptar dhe të delacionin që e shoqëron. Më herët, Rama ka lajmëruar se ka shkuar në Turqi me ftesë të Erdogan për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy qeverive dhe nënshkruar një sërë marrëveshjesh me rëndësi në kuadrin e partneritetit strategjik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img