Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Me kostum e kollare në protestë, kush është avokati që u ndalua nga policia në protestën e sotme në Tiranë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

protestën e zhvilluar ditën e sotme në mes të sheshit Skënderbej është arrestuar avokati i njohur Zaçe Islami.

albsig

Siç shihet edhe nga video avokati i arrestuar i veshur me kostum dhe kollare ka qenë në protestën e sotme në mesin e një grumbulli qytetarësh të cilët kanë dalë në shesh kundër kryeministrit Edi Rama nën thirrjet ‘kundër fashizmit’.

Por theksojmë se Zaçe Islami është avokat dhe aktivist i zellshëm i protestave. Kujtojmë se pak kohë më parë ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se coronavirusi në fakt është një propagandë e iluminatit dhe e masonëve.

Lidhur me këto deklarata avokati ka sjellë disa argumente duke iu referuar një doktori amerikan dhe që thotë se pandemia është një strategji për të futur në trupat e pacientëve një çip që përdoret nga ushtarët amerikanë kur janë jashtë vendit në misione përkatëse.

Ndërkohë protesta e sotme është mbyllur pasi menjëherë forcat e policisë kanë ndërhyrë për t’i shpërndarë protestuesit edhe pse një pjesë e tyre kanë kundërshtuar me dhunë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img