ME KOKËN LART/ Shqipëria me një “këmbë” jashtë Botërorit të Katarit, kuqezinjtë mposhten minimalisht nga Polonia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pothuasje merr fund ëndrra e Shqipërisë për të shkuar në Kupën e Botës. Kuqezinjtë janë mposhtur me rezulatin minimal 0-1 nga Polonia, ndërsa goli i vetëm u shënua nga Sëiderski në minutën e 77-të.

Pjesa e parë e sfidës u mbyll pa gola me të dyja ekipet që u treguan të kujdesshme për të mos pësuar. Në fraksionin e dytë, polakët futen me një tjetër marsh dhe në minutën e 77-të vjen edhe goli i vetëm i ndeshjes.

Klich kroson në zonë, ndërsa Swiderski gjuan saktë duke mposhtur Berishën. Ndeshja ndërpritet për disa minuta pasi tifozët hodhën sende në fushë, por më pas takimi nisi normalisht për t’u mbyllur me rezultatin përfundimtar 0-1.

Me këtë humbje, Shqipëria kalon në vendin e 3-të me 15 pikë, ndërsa Polonia në vendin e dytë me 17 pikë, teksa kuqezinjtë dalin me kokën lart nga kjo ndeshje.