Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Me KATËR shtëpi KANABISI, burgoset në Angli REPERI i njohur shqiptar dhe shoku i tij (EMRAT-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi i njohur shqiptar Dionis Biba dhe një shok i tij, janë burgosur nga një gjykatë britanike për kultivim të kanabisit.

20-vjeçari Biba dhe 24-vjeçari Ervin Delija u arrestuan në fillim të këtij viti pasi policia britanike zbuloi se ata kishin ngritur një rrjet të sofistikuar të kultivimit të kanabisit në katër banesa.

Policia britanike zbuloi se në shtëpitë 2, 4, 6 dhe 8 Ëren Street në Hillfield, dy shqiptarët kishin mbjellë plot 210 bimë kanabisi në dy apartamente dhe 165 bimë të tjëra në 6 dhoma.

Reperi Biba dhe miku i tij pretenduan se i kishin hyrë këtij aktiviteti kriminal për shkak të varfërisë, por gjykatësi e argumentoi dënimin me 15 muaj burg për secilin, duke thënë se shtëpitë ishin të sofistikuara, të pajisura me kamera CCTV që monitoronin ambientet e brendshme, si dhe kishin telefona që lidheshin me botën e jashtme.

Shqiparët gjithashtu kishin anashkaluar sistemin e matjes së energjisë elektrike.

Biba është i njohur për publikun pasi pak kohë më parë ai përfundoi në mediat e njohura britanike si “Daily Mail” për shkak të një video-je që vetë ai kishte publikuar në rrjetet sociale, ku i shpjegonte bashkëatdhetarëve se si të shkonin në Britaninë e Madhe me dokumente false.

dfwergh4h4eh
Dionis Biba
sdfvwergw34grg3eg
Ervin Delija
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img