Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Me kapuçë dhe armë vidhin banesat, arrestohen 4 shqiptarë në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d38064d163642e0e36671b37e5ec3b57

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për vjedhje.

Bëhet me dije se personat në fjalë vidhnin banesa private në zonën e Napolit dhe disa herë nën kërcënimin e armës.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptarët lëviznin me makina të reaj, kryesisht ‘Audi’, dhe pikërisht në këtë makina mbanin dhe mjetet të cilat i përdorin për të grabitur banesat.

Policia kishte dyshime për 4 shqiptarët dhe kishin nisur hetimet që në muajin shtator të vitit 2019.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img