Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Me kapuçë dhe armë, 4 shqiptarë grabisin biznesmenin e njohur grek, marrin 12 mijë euro

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1e6c4db59e7ce67ed6b7e3f45bce6c9a

Katër shqiptarë akuzohen se kanë grabitur shtëpinë e një biznesmeni në Mykono.

Mediat greke bëjnë me dije se biznesmeni i njohur, Nikos Skepathianos, ra viktimë e një grabitje, brenda shtëpisë së tij.

Hajdutët hynë në shtëpinë e tij për të grabitur duke iu drejtuar kasafortës. Por kur pornari i ka ndjerë grabitësit është përpjekur t’i ndaloj.

Atëherë autorët janë kthyer dhe kanë goditur me grushta dhe shkelma pronarin e shtëpisë, duke e detyruar që të hapte kasafortën dhe t’i jepte lekët.

Nën kërcënimin e armës biznesmeni i ka dhënë 4 shqiptarëve 12.000 euro.

Ka qenë vajza e biznesmenit që ka dëgjuar zërat dhe ka telefonuar policinë.

Sakaq, policia po punon për zbardhjen e rrethanave dhe për të bërë të mundur identifikim e personave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img