Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

“Më kanë thënë nuk ke baba dhe s’ke për të ecur para”, Dafina Zeqiri rrëfen vështirësit e jetës së saj: Mami ka qenë e sëmurë dhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dafina Zeqiri së fundmi ka prekur të gjithë me disa copëza të shkëputura nga jeta e saj personale. E teksa të gjithë fansat mezi presin publikimin e albumit “Dafinë Moj”, Zeqiri ka treguar se në këtë album do të mësojmë shumë për jetën e saj.

Dafina është rritur me motrat dhe mamin në mungesë të së atit, pa figurën atërore jeta e Dafinës nuk ka qenë aspak e lehtë pasi të shumta kanë qenë sfidat të cilët i duhej ti përballonte vetëm me nënën,

 “Ka pasur njerëz që më kanë thënë s`ke baba, s`ke me ec përpara. Ti ke me arrit shumë në jetën tënde. Më shiko mua ku jam sot. Dhe ne kemi pasur një jetë të vështirë, me sfida. Nëna ka qenë e sëmurë dhe na ka rritur neve, tre goca, vetë. Ne jemi kujdesur për njëri-tjetrin. Dhe e di sa e vështirë është me qenë vetëm goca në një familje. Sa punë duhen bërë në shtëpi e duhet me u rrit para kohe. S’ke kohë me dalë si fëmijët e tjerë, me lujt. Disa gjëra duhet me i lënë mënjanë, për me u kujdes për njëri-tjetrin”, ka shkruar Dafna në një postim.

Pjesë e këtij albumi do të jetë edhe e ëma e këngëtares dhe të gjitha fansat e saj mezi pop resin lancimin e këtij albumi.

185031676 923303248510783 1855425248361528819 n

Më shumë

spot_img
spot_img